niedziela, 30 listopada 2014

Szkółka Niedzielna: Koran XXXIII

Dziś klepię surę i przechodzę do nowego, dodatkowego zderzenia z Islamem J
Ale o tym na koniec…

Treść Koranu biorę STĄD
Kolejność sur - TU
Poprzednie odcinki po tagu KORAN


(Ch 65; Tr 45) Przyklękająca - Al-Dżathija
45:1   Ha. Mim.
45:2   Objawienie Księgi pochodzi od Boga, Potężnego, Mądrego!

Nie zgodzę się! To gówno pochodzi z niedorozwiniętego mózgu i wyobraźni Mahometa…

45:3   Zaprawdę, w niebiosach i na ziemi są znaki dla wierzących!

A dla niewierzących nie ma znaków…

45:4   W stworzeniu was samych i w mnogości wszelkich zwierząt - są znaki dla ludzi, którzy są przekonani;

O ewolucji? Pewnie, że jestem przekonany.

45:5   I w zmiennym następstwie nocy i dnia, i w tym darze, jaki Bóg zsyła z nieba dla ożywienia ziemi, po jej śmierci, i w zmianie kierunku wiatrów - są znaki dla ludzi rozumnych.

To fizyka, nie żaden Bóg…ile razy trzeba to wbijać w te ciemne i puste głowy…

45:6   Takie są znaki Boga, które My tobie recytujemy w całej prawdzie. W jakie więc opowiadanie, jeśli nie o Bogu i Jego znakach, oni uwierzą?

W każde spójne i oparte na prawdzie!

45:7   Biada każdemu kłamcy, grzesznikowi!
45:8   On słucha znaków Boga, które mu są recytowane, a potem trwa w uporze, wbijając się w dumę, jak gdyby ich wcale nie słyszał. Obwieść mu więc karę bolesną!

Bo te znaki są głupie i bez sensu? Jak można karać kogokolwiek za to, że używa zgodnie z przeznaczeniem swojego mózgu? Po co go zatem tworzył?

45:9   A kiedy on pozna niektóre Nasze znaki, to bierze je sobie za przedmiot szyderstwa. Dla takich będzie kara poniżająca.

Poniżeniem jest uległość głupim kretynizmom. Kto wierzy w Koran sam na siebie nakłada karę poniżenia…osiołku…

45:10  Za nimi będzie Gehenna. I nie pomoże im nic to, co zyskali; ani też opiekunowie, których wzięli sobie poza Bogiem. Dla nich kara będzie straszna.

Srehenna…ech…

45:11  To jest droga prosta! A dla tych, którzy odrzucili znaki swego Pana - kara gniewu będzie bolesna.

Niech się Allah nie gniewa, to poniżej jego pozycji…

45:12  Bóg jest Tym, który poddał wam morze, aby płynął po nim statek, na Jego rozkaz, i abyście poszukiwali pilnie Jego łaski. Być może, będziecie wdzięczni!

Poddał do tego stopnia, że dna mórz są usiane wrakami statków, a ludzików, którzy utonęli na przestrzeni dziejów było co nie miara…skończ te przechwałki…

45:13  On poddał wam to, co jest w niebiosach i co jest na ziemi - wszystko pochodzi od Niego. Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy się zastanawiają!

Chyba tam zabrakł słówka „nie” przed zastanawiają…

45:14  Powiedz tym, którzy uwierzyli, aby przebaczali tym, którzy nie mają nadziei na Dni Boga; niechaj On wynagrodzi ludzi za to, czego dokonali.

To skąd obcinanie głów? Przykazanie anulowane? Uprzedzaj o takich jazdach, bo człowiek łapie trochę dobroci w tej książce a potem wszystko i tak w czambuł.

45:15  Kto czyni dobre dzieło, czyni je dla swojej duszy; a kto czyni zło, czyni przeciwko niej . Potem zostaniecie sprowadzeni do waszego Pana.

Do mojego Pana? Ja jestem swoim Panem. I co teraz?

45:16  Daliśmy synom Izraela Księgę, mądrość i proroctwo. Zaopatrzyliśmy ich we wspaniałe rzeczy i wynieśliśmy ich ponad światy.

Gdzie? Kiedy? I najważniejsze – kto?

45:17  Daliśmy im jasne przykazania, lecz gdy przyszła do nich wiedza, oni się poróżnili z powodu wzajemnej zawiści. Zaprawdę, twój Pan rozstrzygnie w Dniu Zmartwychwstania to, w czym oni się różnili.

A muzułmanie się nie poróżnili? Popatrzmy…są szyici i sunnici…to jest poróżnienie…a to tylko wierzchołek góry lodowej…

45:18  Potem umieściliśmy ciebie na otwartej drodze rozkazu. Idź więc po niej, lecz nie idź za namiętnościami tych, którzy nie wiedzą.
45:19  Zaprawdę, oni ci nie pomogą wcale przed Bogiem. Zaprawdę, ludzie niesprawiedliwi będą opiekunami jedni drugich, podczas gdy Bóg jest opiekunem bogobojnych.

Bóg jest potworem pod łóżkiem dla bogobojnych, nie opiekunem. Jeszcze nie widziałem żeby Bóg kogoś uratował, pomógł czy realnie zareagował. To wszystko bajeczki…

45:20  To są oczywiste wskazówki dla ludzi i droga prosta, i miłosierdzie dla ludzi, którzy są przekonani.

Znowu ten bełkot. Przekonani nie potrzebują wskazówek czy znaków. Pokaż takie, które przekonają niepewnych…ale nie, trzeba wszystko brać na wiarę podszyta strachem…

45:21  Czy ci, którzy popełniają złe czyny, sądzą, że My będziemy ich traktować tak jak tych, którzy wierzą i którzy pełnią dobre dzieła, że jednakowe będzie ich życie i ich śmierć? Jakże źle oni rozsądzają!

Złe według kogo? Kto to będzie oceniał?

45:22  Bóg stworzył niebiosa i ziemię w prawdzie, aby każda dusza została nagrodzona za to, czego dokonała - i oni nie doznają niesprawiedliwości.

Tylko, że stworzenie ziemi i nieba przez Boga nie jest prawdą. Wiec nie może to być „w prawdzie”…

45:23  Czy widziałeś tego, który wziął sobie namiętność za swego boga? Bóg sprowadził go z drogi w pełni wiedzy i położył pieczęć na jego słuchu i jego sercu; i położył zasłonę na jego spojrzeniu. Któż więc, poza Bogiem, poprowadzi go drogą prostą? Czyż wy się nie opamiętacie?

Czyli zszedł z „drogi” bo Bóg tak zechciał a teraz Bóg go za to ukarze? Ja się wypisuje z tego układu – nie karzesz kogoś za to, że robi to czego chcesz lub powodujesz!

45:24  Oni powiedzieli: "To przecież tylko nasze życie na tym świecie: umieramy i żyjemy, i unicestwia nas tylko czas. " Nie mają oni o tym żadnej wiedzy i tylko snują przypuszczenia.

Podobnie jak Ty!

45:25  A kiedy są im recytowane Nasze znaki, jako dowody oczywiste, to jedynym ich argumentem są słowa: "Przyprowadźcie naszych ojców, jeśli mówicie prawdę!"

Dowody, dowody, dowody…suko!

45:26  Powiedz: "Bóg daje wam życie, potem sprowadza waszą śmierć; potem zbierze was na Dzień Zmartwychwstania, co do którego nie ma żadnej wątpliwości. Jednak większość ludzi nie wie."

Dużo ludzi wierzy, nikt nie wie! Nawet wy.

45:27  Do Boga należy królestwo niebios i ziemi. I w Dniu, kiedy nastanie Godzina, stracą ci, którzy idą za fałszem.

Po raz tysięczny – kiedy to będzie?

45:28  I zobaczysz każdą nację przyklękającą; każda nacja będzie wezwana do swojej księgi: "Dzisiaj będzie wam zapłacone za to, co czyniliście.
45:29  Ta Nasza księga mówi przeciw wam prawdę; My przecież zapisywaliśmy to, co czyniliście."

Każdą nację? Skąd ta wiedza? Czy Mahomet w ogóle ogarniał ile jest nacji na ziemi? Chyba nie…

45:30  A tych, którzy uwierzyli i którzy czynili dobre dzieła - to wprowadzi ich Pan do Swego miłosierdzia. To jest osiągnięcie oczywiste!

Bycie sługusem i niewolnikiem ma być nagrodzone. Ja pierdzielę taki układ!

45:31  A tym, którzy nie uwierzyli: "Czyż nie były wam recytowane Nasze znaki? Lecz wy wbiliście się w dumę i okazaliście się ludem grzeszników."

Co z  tymi, którzy nigdy nie poznali Oranu? Też są winni? Tylko dlatego, że Allah zdecydował dać swoje posłannictwo niepiśmiennemu idiocie, zamiast po prostu, pstryknąć palcami i obudzić świadomość siebie i swoich wymagań u wszystkich ludzi. Allah jest żenującym typkiem…

45:32  A kiedy powiedziano: "Zaiste, obietnica Boga jest prawdą, jak i Godzina, co do której nie ma żadnej wątpliwości!", wy powiedzieliście: "My nie wiemy, co to jest Godzina. My tylko snujemy przypuszczenia, lecz nie jesteśmy wcale przekonani."

Racja!

45:33  I ukażą im się wtedy złe czyny, które popełnili, i obejmie ich to, z czego sami szydzili.
45:34  I będzie im powiedziane: "Dzisiaj My was zapominamy, tak jak wy zapomnieliście spotkania tego waszego Dnia. Waszym miejscem schronienia będzie ogień i nie będziecie mieli żadnych pomocników!
45:35  To was czeka za to, że wzięliście sobie znaki Boga za przedmiot szyderstwa; i oszukało was życie tego świata." Tego Dnia więc oni nie będą z niego wyprowadzeni ani też nie będą przyjęci do łaski.

Wolę być ukarany za myślenie niż nagrodzony za jego brak – wal się!

45:36  Przeto Bogu niech będzie chwała, Panu niebios i Panu ziemi, Panu światów!
45:37  Do Niego należy wspaniałość w niebiosach i na ziemi! On jest Potężny, Mądry!

Mądry?! Mądry?! Tego się nie spodziewałem…Allah jest głupim, socjopatycznym kretynem. Nie jest mądry. No chyba, że przyjmiemy, że tylko mądrzejszy poprowadzi kretynów – wtedy trochę tak. Tylko, że i tak są miliony ludzi mądrzejszych od niego...


Dziś tyle!
Teraz news J

Zaczynam dziś tłumaczyć i komentować przepisy szariatu. Znalazłem pełny tekst, wszystkich 2793 przepisów prawa islamskiego. Mam je po angielsku, więc będę je tłumaczył i dodawał swoje komentarze.
Zatem jeszcze dziś będzie nowy wpis z nową serią. W pierwszej części, będę musiał zrobić trochę wprowadzenia i dotknąć kwestii Mudżtahidów i idżtihadu. Ale wszystko Wam wyjaśnię
J